Укината забраната за камиони на Плетвар и Ѓавато

- Категорија: Патување

Укината е забраната за сообраќај за тешки товарни возила  на на планиските превои Плетвар и Ѓавато, информира ЈП Македонијапат.

loading...

Слични објави

Од Дневникот на една Шетачка: Тонино Лмаборџини во мојата омилена слаткарница Дизниленд Хит!

Многу сакам да патувам. Толку многу сакам да