Студот ја зеде првата жртва во Скопје

Бездомник на возраст од 68 години е пронајден починат во скопската населба Аеродром на улицата „Бојмија“, позади старите магацини на АРМ кај Јане Сандански. Како што пренесува 24 вести, бездомникот го пронашол негов пријател, исто така бездомник.

Случајот бил пријавен во полиција утрово околу 9 часот и 30 минути.

Лекар од Итната медицинска помош констатирал смрт, а по нардба на Јавен обвинител телото е предадено на судска медицина за обдукција.

Ова е прва жртва на студот во Скопје. Денеска беа измерени рекордни -28 степени Целзиусови во Макдонија.

loading...

КОМЕНТАРИ