Ставил згужвана алу фолија во тава. Овој ГЕНИЈАЛЕН ТРИК ќе ве воодушеви!

Пржењето и печењето на храната не е баш здраво. Ако веќе ја пржите храната тогаш користете кокосово масло кое е едно од најздравите масла. Не е калорично и е полно со хранливи материи.

Освен пржењето, испробајте и други методи како што е оваа. Се работи за подготвување храна на пареа. Многу е едноставно и практично, а крајниот резултат е феноменален.

Со помош на алу фолија можете да подготвите вкусно јадење. Од фолија направете три топчиња и ставете ги во тава. На чинија ставете месо или риба која сакате да ја подготвите, ставете вода и ќе добиете фантастичен ручек.

Погледнете:

loading...

КОМЕНТАРИ