„Сопругот ме претепа на венчавката а вечерта ме силуваше„сето тоа поради едно нешто

28- годишната Шарлот Валфорд од Нортемптон, доживеала да ја силува сопругот на првата брачна ноќ. Злоставувањето се случувало од ден во ден и тоа од моментот кога посакал да стане татко.

Жарлот веќе имала едно дете од претходна врска, но молчела за злостувањето зошто се срамела, а кога конечно се решила да проговори тоа било кога останала бремена и морала да каже за да не се загрози безбедноста на нероденото бебе.

– Во тинејџерските денови, дијагностициран ми е агресивен тип на рак.Тогаш се распадна врската со таткото на моето прво дете.Кога се случи тоа мислев дека никогаш оивеќе не ќе може да се заљубам, но тогаш го сретнав Спенсер- раскажува Шарлот.

Само шест месеци после тоа следела поуда за брак а два месеци по тоа и брак.На веридбата за првпат ја видела другата страна на Спенсер затоа што била „пијана„

-Тоа беше прва од многуте ситуации кои следеа, добив „ќотек„ од вереникот, имаше и удирање и давење и еден куп други грозни работи- вели таа.

-Си го одбегнував и семејството затоашто не сакав да дознаат што ми се случува.

Тогаш Спенсер и рекол дека сака дете , а таа немала храброст да му каже дека таа несака, па му кажале дека престанала со „анти бебе „ пилулите, но сепак продолжила да ги пие.

-Наскоро со дневната доза на „ќотек„ добивав и силување, кое не престана додека не забременив. Се сеќавам колку бев изненадена кога тестот покажа бременост, мислев дека ќе ме остави на мира, но сепак дел од мене беше многу тажен што ќе родам дете во такви услови.Тогаш почнав да смислувам план за бегство, а последна капка било кога на нејзината другарка, Спенсер и рекол дека ќе си го избрише га*от со џемперот на Шарлот, зошто заборавила да купи тоалет.

Тогаш напишала се низ што поминала со сопругот и после неколку недели го пријавила во полиција.

Спенсер моментално отслужува казна затвор до траење од 14 години

loading...

КОМЕНТАРИ