Регулаторна донесе одлука – Од полноќ поскапуваат бензините во Македонија

- Категорија: Економија

Бензините поскапуваат за половина денар, цената на дизелот не се менува.
Согласно одлуката на Регулаторната комисија за енергетика, од полноќ, литар ЕУРОСУПЕР БС 95 ќе се продава за 67 денари а ЕУРОСУПЕР БС 98 за 69 денари.
Цената на дизелот не се менува и тој и натаму ќе се точи за 53,5 денари по литар.
Не се менува ниту цената на Екстра лесното масло за домаќинство кое и натаму ќе чини 42 денари за литар.

loading...

Слични објави

Од полноќ се намалва цената на бензините, дизелот и екстра лесното масло за домаќинствата, новите цени се пониски од поливина до еден денар

Малопродажните цени на бензините, дизелот и екстра лесното