Подмладете се брзо и евтино

Веќе настанатите брчки е тешко да се избришат и да се намалат без ботокс.
Секоја жена може евтино и безболно да си направи подмладувачки третман и тоа без посета на пластичен хирург. Состојките кои ги содржи маската која тој ја препорачува се наоѓаат во сечиј дом, па затоа и оваа маска стана толку популарна кај жените.

Подмладете се брзо и ефтиноСостојки:
– Банана
– Јогурт
– Мед

Приготвување:
Испасирајте ја бананата во каша. Измешајте 1/4 чаша јогурт со мала лажичка мед. Сето тоа, измешајте го во една смеса. Нанесете го на лицето, избегнувајќи го подрачјето околу очите и усните.
Опуштете се 15-тина минути. Измијте ја маската со млака вода и нанесете хидратантен крем.

loading...

КОМЕНТАРИ