Почина југословенската легенда – Дури сега се дозна дека српскиот пејач и е син

- Категорија: Свет

Смртта на славниот југословенски уметник, Зоја Беголи, го откри потеклото на српскиот пејач Реља Поповиќ. По долга и тешка болест таа почина на 2 јануари, а дури тогаш се дозна дека раперот и шејач и е нејзин син.

За смртта и загубата не се огласија ни Реља ни неговата сопруга, ќерката на Весна Змијанац, со која неодамна добија бебенце.

Мајката на пејачот беше балетска икона во Југославија и Србија,

loading...

Слични објави

Се судрија два автобуси на автопат: Мртви на сите страни, се слушаат врисоци и лелеци

Најмалку седум лица загинаа, а над 16 се