НАША ПРЕПОРАКА ЗА ЕНЕРГИЧЕН ДЕН – САЛАТА „МОСКВА“

Со само една чинија салата до енергија за цел ден. Мешавината од гауда, пршута, марула, сушени домати, сусам, ѓумбир, мед, мајонез и балсамико е деликатес кој ќе ве засити и ќе ви обезбеди доволно енергија а при тоа сетилото за вкус ќе биде задоволено. Ви ги претставуваме најзначајните состојки од нашиот специјалитет – салата „Москва“:
r_4-2
 
Гауда е многу популарно холандско сирење со најмалку 30–48% млечна масност во својата маса. Ова е едно од најстарите видови сирење кое до денеска се произведуваат и продаваат.Стручњаците за храна истакнуваат дека пршутата пак, не треба да се чува само за прослави затоа што овој единствен сувомеснат деликатес може да го збогати секојдневното мени. Нутриционитите велат дека пршутата е добар извор на железо и витамини од групата Б, а содржи и цинк.
 15027956_337838489915084_6772205695524520707_n-2-1
Медот и ѓумбирот поседуваат многу здравствени предности а кога се во комбинација каква што ние Ви ја нудиме, претставуваат вкусна и здрава мешавина. Со салата „Москва“ ќе имате енергија за цел ден. Ве чекаме во ресторанот во хотел „Руссиа“.
loading...

КОМЕНТАРИ