Младо момче пронајдено мртво за Божик во Прилеп

- Категорија: Црна хоника

Во 15 часот и 45 минути во Прилеп поточно во објект од поранешно инфективно одделение, било пронајдено починато лице. Смрт била констатирана од страна на лекар од Итната медицинска помош, а увид на местото на настанот извршиле Јавен обвинител и увидна екипа од Полицијата.

Било констатирано дека се работи за 26-годишниот П.М. од Прилеп. По наредба на Јавен обвинител над телото на починатиот ќе се врши обдукција.

loading...

Слични објави

Избувна пожар во зграда во центарот на Прилеп

На 23.01.2017 година во 23.00 часот во Прилеп