Колку километри можете да поминете на резерва? (ТАБЕЛА ПО МОДЕЛИ)

Нема возач кого не го облила лдна пот кога ќе се вклучи светилката за резерва, а пред него се уште километри возење. Ви претставуваме список на некои модели на автомобили и колку уште можат да возат на резерва.

Не треба да кревате паника кога ќе се вклучи црвената светилка која предупредува дека е крајно време да го наполните резервоарот. Зависно од моделот на автомобил, ќе имате уште доволно за до првата бензинска.

Ви претставуваме список на модели и колку далеку можее да стигнете откако ќе се вклучи црвената светилка.

*според податоци од порталот viralthread.com

форд F-150 – 48 до 128 km форд фјужн – 56 до 128 km форд ескејп – 56 до 128 km форд експлорер – 56 до 128 km форд фокус – 56 до 128 km форд мустанг – 56 до 128 km форд транзит – 56 до 128 km форд Ц-макс 2,0 TDCi – 50 km

тојота камари – 104 до 146 km тојота корола – 96 до 135 km тојота RAV4 – 91 до 119 km тојота такома – 101 до 120 km тојота хајлендер – 83 до 115 km тојота сиена – 86 до 120 km  тојота тундра – 96 до 115 km тојота приус – 122 до 130 km

хонда акорд – 112 до – 149 km хонда CR-V – 99 до 125 km хонда сивик – 94 до 128 km хонда пилот – 72 до 99 km

нисан руж – 125 до 159 km нисан сентра – 96 до 128 km нисан верса – 128 до 167 km

хјундаи елантра – 48 km хјундаи соната – 48 km хјундаи санта фе – 64 km

џип чероки – 106 до 149 km џип вранглер – 75 до 93 km џип гранд чироки – 106 до 144 km

киа оптима – 48 km киа соул – 48 km  киа соренто – 64 km

фолксваген џета – 91 до 136 km фолксваген голф 2,0 TDI – 126 km

мазда 3 – 111 до 151 km мазда CX-5 – 107 до 146 km

BMW X3 2,0д – 159 km

мерцедес B 200 CDI – 132 km

шкода фабија 1,4 – 131 km

дачија логан MCV 1,5 dCi – 118 km

фиат гранде пунто т-џет – 116 km

ауди S5 – 107 km

смарт форту кабрио 1,0 – 84 km

опел астра 1,6 – 82 km.

loading...

КОМЕНТАРИ