Friday, 28/11/2014 | 10:45 UTC+1
Турлитава

Фото галерија – Тигри (бр. 3)

Тигар (Panthera tigris) е најголемиот видови мачки, достигнувајќи должина на телото до 3,3 метри и тежина до 306 кг.
Еве неколку прекрасни фотографии од нив кои ќе ви го одземат здивот…

Tiger 4.24 Tiger 4.1 Tiger 4.3 Tiger 4.4 Tiger 4.5 Tiger 4.6 Tiger 4.8 Tiger 4.9 Tiger 4.10 Tiger 4.11 Tiger 4.12 Tiger 4.13 Tiger 4.14 Tiger 4.15 Tiger 4.16 Tiger 4.17 Tiger 4.19 Tiger 4.20 Tiger 4.21 Tiger 4.22

извор: Tiger Pictures

Коментар/и

Последни твитови

  • Рецепт за вашиот денешен ручек – Крокети од грашок и пилешки стек! - http://t.co/QlitEK1aE7 20 hours ago

  • Лига на шампиони – Кикс на Ливерпул, Арсенал во 1/8 финале, Роналдо се израмни со Раул - http://t.co/eJVABAgjvK 20 hours ago

FACEBOOK