Емотивен проштален говор на Барак Обама, заплака пред сопругата и децата

- Категорија: Свет

„Мишел Ла Вон Робинсон, девојко, во изминатите 25 години, не беше само моја сопруга и мајка на моите деца, туку ми беше најдобар другар. Ја презема улогата која не ја бараше, и ја износи со достоинство, со стил и добар хумор…Ја направи Белата Куќа место кое припаѓа на сите. Малија и Саша, под најтешки околности израснавте во неверојатни млади жени, паметни у убави, но најважно, љубезни и полни со страст. Со леснотија го носевте товарот на центарот на вниманието. Од се што сум сторил во животот, најгорд сум што сум ваш татко.“

loading...

Слични објави

Се судрија два автобуси на автопат: Мртви на сите страни, се слушаат врисоци и лелеци

Најмалку седум лица загинаа, а над 16 се