До совршена кожа на лице со козметиката на Anne Semonin

Лицето постојано бара нега, внимание, љубов и редовно сигнализира кога му е потребна помош. Под дејство на различни фактори кожата на лицето станува дехидрирана и перутава. Затоа треба да се практикува ексфолијација еднаш до два пати неделно. Со тоа ќе ги отстраните мртвите клетки, а воедно ќе овозможите подобра апсорпција на влага и хранливи материи содржани во средствата за нега.

Пред употреба на друг третман со препарати од линијата Anne Semonin, Ви ја препорачуваме маската за ексфолијација која содржи црвени алги и каолин. Оваа маска со двојно дејство ги отстранува мртвите клетки на кожата и го осветлува тенот. Идеална е за сува кожа и кожа склона на митисери.

За детоксифицирана и нежна кожа изберете ја маската за ексфолијација од Anne Semonin, со 30% попуст во Спа Центарот во Hotel Russia & Spa. За подетални информации контактирајте нѐ на 02 2 400 016 или следете нѐ на Facebook  и Instagram.

loading...

КОМЕНТАРИ