Здравје и убавина

Здравје и убавина

Спа центарот е место каде можете да го подобрите својот изглед и здравјето. Денес луѓето живеат под голем стрес,работат напорно и секојдневно се соочуваат со многу проблеми. Сето ...
0
Здравје и убавина

Нови совети од фитнес инструкторите во теретаната Cybex, која е дел од комплексот “Јане Сандански”. Овој пат, тие нé советуваат кои јаглехидрати можеме да ги конзумираме, воедно и ...
0
Здравје и убавина

Чајот е еден од најпопуларните пијалaци во многу делови од светот и неговото консумирање е навика која сè повеќе се шири и опстојува, дури и во услови на ...
0
Здравје и убавина

Повеќето од нас пијат една шолја кафе наутро за енергетски поттик, а потоа во текот на денот уште една или две, па и повеќе. Поради тоа многумина се ...
0
Здравје и убавина

Прочистувањето на организмот е особено важно бидејќи на тој начин ги одмарате органите, го стимулирате вашиот црн дроб да ги прочисти токсините од телото, воедно се врши и ...
0
Здравје и убавина

Соседите го уредиле местото, поставиле чаши, па секој што сака може да се напие. Изворот е на улицата „Максим Горки“, близу месноста Долни Дуќани. За „чудото“ да биде ...
0
Здравје и убавина

Фитнес инструкторите од теретаната Cybex ви го претставуваат Jump for Joy – кардио планот кој трае 30 минути. Интензивните вежби и нивните повторувања овозможуваат да согорите дури 500 ...
0
Здравје и убавина

– Бојата на урината и столицата сериозен показател! -Многумина помислуваат дека станува збор за дехидратација, но ако и после испивањето на соодветна количина течност, урината не добие посветла ...
0
Здравје и убавина

Жена од Невада почина откако била заразена со супербактерија која е отпорна на сите антибиотици во Америка, што го потврди најголемиот страв на научниците, дека бактериите стануваат имуни ...
0
Здравје и убавина

Масажа за парови е една од услугите кои ги нуди Спа Центарот Anne Semonin во хотел Руссиа. Двајца се масираат во иста просторија истовремено. Тоа можат да бидат ...
0