Љубов и секс

Љубов и секс Живот

Доколку се сомневате дека вашиот партнер прави нешто што не би требало,многу е важно да знаете кога сигналите се доволно силни,па своите сомнежи да ги изнесете без страв.Во ...
0
Љубов и секс Живот

Секогаш бидете внимателни што ставате во уста. Играчките за возрасни имаат значително помалку опасни хемиски супстанци во нив отколку во детските играчки, се вели во новиот извештај во ...
0
Љубов и секс

Трејси Кокс тврди дека е погрешна перцепцијата дека жените сакаат долготраен секс и додава дека долготрајниот секс често е и болен за нив. Колку временски би требало да ...
0
Љубов и секс

Неодамна странските медиуми ги обиколи видеоснимка од еден разуздан пар кој имаше сексуален однос во парк во Манчестер и тоа среде бел ден. Меѓутоа, за време на сексот ...
1
Љубов и секс

Бев слободна некое време, но никогаш не сум прифатила секс за една вечер. Меѓутоа веќе ми здосади апсциненцијата, а маструбирање не практикував ниту ми била доволна да ги ...
0
Љубов и секс

Било да се одлучите д го прославите Свети Трифун или Свети Валентин, денеска не спротивставувајте ѝ се на љубовта. Љубовта се прославува со вино, па Ве покануваме овој ...
0
Љубов и секс

Можеби не сте свесни, но можно е токму недостатокот на секс да влијае на вашето лошо расположение, замор, главоболка и слично. Ако ги имате следните симптоми, тогаш дефинитивно ...
0
Љубов и секс Живот

Канадските научници истражуваа дали сексот може да го подобри помнењето на апстрактните зборови и човековите лица кај жените. Жените кои почесто имаат секс имаат подобро помнење,покажале истражувањата.Научниците од ...
0
Љубов и секс

Со сопругот бевме на летување. Разговаравме колку сме остареле и дали сѐ уште сме способни да заведеме личности од спротивниот пол. На шега му реков на маж ми ...
0
Љубов и секс Живот

Тогаш ова се вистински совети за вас, како и вашиот сексуален живот не треба да стане рутина и здодевен. Пстојат неколку нови работи што можете да се обидете ...
0