Фитнес

Фитнес

1. Како и кога започна да се занимаваш со спорт? – Уште од прво/второ одделение, моите ме натераа да се запишам на пливање. Најпрво, не бев најсреќна, но ...
0
Фитнес

Кардио вежбите се одличен начин да го зачувате вашето срце здраво, но и да ја одржите вашата линија. Овој тип на вежби помагаат за согорување на калории, слабеење, ...
0
Фитнес

По повод празникот на жените 8-ми март, сите жени овој месец во фитнес центарот Cybex добиваат 20% попуст на членарините од 2.500 денари. Теретаната Cybex е дел од ...
0
Фитнес

Секој тренинг е добар тренинг и е корисно искористено време. Особено во овој период од годината, кога теретаните се полни и сите се подготвуваат за летните денови сакајќи ...
0
Фитнес

Спортот и фитнесот се можеби најактуелните теми денес. Но и покрај тоа што бројот на рекреативци и спортисти е веќе тројно зголемен, со тој број растат и митовите ...
0
Фитнес

Колку што е важна самата физичка активност, толку е важно и со што ќе го освежите своето тело после вежбањето. Еден од најдобрите начини е фитнес смути во ...
0
Здравје и убавина Фитнес

Во време на празничен период уживаме во храната повеќе од вообичаеното и си ветуваме дека после празниците ќе внимаваме на исхраната многу повеќе. Нутриционистите даваат неколку предлози како ...
0
Фитнес

Фитнес центарот “Cybex” и Спа Центарот “Anne Semonin” подготвија неодолива понуда за месец јануари. Сé она што ви е потребно за да се опуштите по работните обврски – ...
0
Фитнес

Аеробик центарот при СЦ „Јане Сандански“ ја нуди Insanity програмата, за која веќе сите знаеме дека ги носи најбрзите и најефикасните резултати. Insanity часовите се одржуваат секои понеделник, ...
0
Фитнес

Секогаш можеме да најдеме начин како да останеме фит кога количината на храна е зголемена. Не заборавајте дека само неколку месеци не делат од лето, плажа и бикини. ...
0