Занимливости

Занимливости

Ранвеер Синг ги проба Durex Jeans и ги повика фановите да ги носат по лансирањето на брендот на кондоми на 25 март 2017 година. Ранвеер Синг обожава да ...
0
Занимливости

Доволни се 30 секунди за вашиот телефон да „почне да диши“, а еве и како: Доколку корстите iPhone и тој стане необично бавен, решението е навистина едноставно. Држете ...
0
Занимливости

Со целосниот асортиман вклучувајќи ги најсилните брендови, на голем изложбен простор Витаминка за првпат се претстави на саемот Food expo во Атина. Саемското претставување беше проследено со презентации ...
0
Занимливости

Игротека „Бајка” која се наоѓа во западниот дел од Спортскиот центар „Јане Сандански” отсега има своја фан страна на Facebook. На оваа фан страна ќе бидете во тек ...
0
Занимливости

Напредниот руски хеликоптер МИ-28НМ „Ноќен Ловец“ наскоро ќе добие цел арсенал од расположливи ракети со висок дострел како и анти-тенковски проектили. „Ги унапредуваме проектилите Атака и Хризантема за ...
0
Занимливости

Игротека „Бајка” со огромно задоволство ви ја најавува претставата „Пролетна приказна” која ќе се одигра во нашата игротека во петок (24.03.2017) со почеток од 19:00 часот. Ги покануваме ...
0
Занимливости

Вива ја доби престижната награда „The Licensed product of the Year award – 2016“ што ја доделува Disney, за производ на годината, согласно високиот квалитет и уникатноста на ...
0
Занимливости

На 8. август 2017 година Скопје ќе биде домаќин на грандиозен фудбалски настан.СУПЕР КУП на УЕФА. Натпревар на кој во нашиот главен град ќе се сретнат двете најдобри ...
0
Занимливости

Шокантно издание на „Се или нешто” полно со неизвесност до самиот крај. Со убавата омаќинка на квизот Лила Филиповска, застана натпреварувачката Добринка, која со својата амајлија, крст од ...
0
Занимливости

Три месеци бесплатно за НеоТрио пакетите е новата и тековна понуда од Неотел. Различните пакети кои се нудат за корисниците, го вклучуваат новиот концепт на интерактивна телевизија neoTV, ...
0