Црна хоника

Црна хоника

Масовна тепачка во која учествувале неколку десетици луѓе попладнево се случила на кејот на Вардар во близина на националната Т-Арена. Според неофицијалните информации од очевидци, тепачката избила помеѓу ...
0
Црна хоника

Сообраќајна несреќа вчера се случи кај Стоковната Куќа Мост, кога автомобил буквално влета на тротоар. Најверојатно станува збор за автомобил чиј возач не ја активирал рачната сопирачка, па ...
0
Црна хоника

При тепачка во трговскиот центар Скопје Сити мол помеѓу малолетници настрадано е едно лице и според болнички информации лицето е префрлено во Ургентниот центар, од МВР само го ...
0
Црна хоника

Познат скопјанец, заедно со уште две лица, уапсен е вечерва од полицијата, под сомнение дека организирал криминал група, која вршела продажба на кокаин на наркозависници од Скопје, но ...
0
Црна хоника

Младиот штипјанец Ангел бил дел од екипажот на брод на корејска компанија, кој го обезбедувал од пирати. Од македонското министерство за надворешни работи го потврдија случајот, но сеуште ...
0
Црна хоника

Полицијата уапси 23 годишен скопјанец кој со автоматска пушка се возел низ градските улици. Според информациите од МВР, на 13 месецов, околу 1 часот по полноќ, полицијата го ...
0
Црна хоника

Најмалку 72 лица загинаа, а над 150 се повредени во самоубиствен напад извршен во преполна џамија во јужниот дел на Пакистан, соопшти полицијата. Напаѓачот го активирал експлозивот за ...
0
Црна хоника

Два автомобили биле запалени минатата ноќ во Велес. Неофицијално едниот од автомобилите е во сопственост на директор во фабриката за масло Благој Ѓорев, кој инаку е и поранешен ...
0
Црна хоника

Шест лица се повредени во сообраќајната несреќа што утрово во четири часот се случила на крстосницата кај булеварите „Партизански одреди“ и „8. Септември“во Скопје меѓу четири автомобила. Со ...
0
Црна хоника

Вчера во 07,25 часот телефонски во Пполициската станица во Охрид, 54-годишниот С.С.од Охрид, пријавил дека истиот ден околу 06,30 часот отишол во казиното „Адмирал“. Лоцирано на ул.„Партизанска“ и при ...
0