Црна хоника

Црна хоника

Страшна сообраќајна несреќа се случила вчера во центарот на Скопје на раскрсницата на улиците „Димитрија Чуповски” и булеварот „Св. Климент Охридски“. Според очевидците кои се нашле на местото ...
0
Црна хоника

Вистински хорор се случил утринава во Неготино, кога четиригодишно дете било нападнато и искасано од две големи кучиња на улица, пред нивниот двор. Со голем број повреди, целото ...
0
Црна хоника

Вчера во 12 часот и 30 минути во Скопје, во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ бил донесен 24-годишниот А.Ј. од Скопје со убодна рана во пределот на грбот, ...
0
Црна хоника

Патнички автобус кој се враќал од сервис синоќа се запалил во близина на патарината Скопје – Тетово. Нема жртви и повредени, но причинета е позначителна материјална штета. Од фотографијата ...
0
Црна хоника

Во текот на вчерашниот ден на подрачјето на Скопје се случиле 18 сообраќајни незгоди. Во десет сообраќајки е констатирана материјална штета, а во осум со полесни телесни повреди се здобиле 13 лица. ...
0
Црна хоника

Почина четиригодишното детенце кое беше растргнато од глутница кучиња пред неколку дена во кичевско. Канал 5 дознава дека и покрај напорите на лекарите да му го спасат животот, ...
0
Црна хоника

Со цел сузбивање на организирани криминални групи за улично дилерство на дрога, Министерството за внатрешни работи во петокот (17.03.) по претходно изготвен план за преземање на мерки и ...
0
Црна хоника

Во 01 часот и 20 минути на магистралниот пат Кочани-Штип, се случила  сообраќајна незгода во која 27-годишниот С.А.  од Неготино, управувајќи ПМВ возило „Сеад Ибица“ со неготински регистерски ...
0
Црна хоника

Шест лица се уапсени, двајца во бегство по полициската акција што ја спроведе МВР за сузбивање на организирана криминална група која препродавала наркотици низ цела држава. Уапсените шестмина ...
0
Црна хоника

Вчера под силно полициско обезбедување продолжи судењето за „Диво Насеље”. Во текот на рочиштето имаше опомени од судијката до обвинетите и адвокатите, а целото рочиште заврши со навреди ...
0