Свет

Свет

Доналд Трамп во Белата куќа се сретна со возачите на камиони, а за мала забава на јавноста тој влезе во еден од камионите и седна зад воланот, по ...
0
Свет

Ракетите ќе бидат изложени на Воениот музеј на Калемегдан  Лансирната рампа и ракетите кои го соборија “невидливиот“ F-117 за време на бомбардирањето на НАТО во 1999 година на ...
0
Свет

Многу теории на заговор се поврзани со фамилијата Рокфелер. Дел од нив се општоприфатени, а дел сосема бизарни. Рокфелерови се збогатиле на крајот од 19 век и од ...
0
Свет

Лесното артилериско оружје и современото пешадиско вооружување ги исплашија и соседните земји и НАТО-алијансата, која се противи Косово да формира војска. Косовските власти повеќе месеци преговараат со германските ...
0
Свет

Според зборовите на командантот на Воздушно-космичките сили на Русија Андреј Сердјуков, во воените вежби учествуваат вкупно 2.500 војници и овој пат истовремено три десантни единици се подигнати и ...
0
Свет

Силна експлозија во Украина која се случила во склад за муниција, направи паника, поради што цел град е евакуиран и настанала општа паника. Експлозијата оекнала рано утринава. По ...
0
Свет

Со бројни иновативни, додипломски и постдипломски студиски програми, Меѓународниот факултет на Универзитетот Шефилд, Сити Колеџ ја започна кампањата за регрутирање и упис на нови студенти за академската 2017 ...
0
Свет

Бизарна сообраќајна несреќа се случила вчера во Белград каде трамвај распарчи човек. Нешто пред 23 часот, непознат маж бил прегазен од трамвај на улицата “Крал Александар 282”. Несреќниот ...
0
Свет

  Британската водителка на утринската програма на Ај-Ти-Ви, Холи Вилоуби се најде на мета на хакери, кои тврдат дека поседуваат нејзини експлицитни фотографии и приватни чет разговори. Хакерите наводно ...
0
Свет

Поранешен порно актер проговори за напуштање на порно индустријата. Поради лекови за еректилна дисфунцкија од кои станал зависен, завршил во болница бидејќи ерекциите траелее и до 12 саати. ...
0