Спорт

Спорт

Радост, насмевски, славење, но и солзи, силни дуели, вешти надигрувања и страст видовме на првиот дел од зимскиот турнир „Еден живот, една љубов” во организација на Ракометната академија ...
0
Спорт

Капитенот на македонската ракометна репрезентација Кирил Лазаров го постигна првиот гол за „црвено-жолтите“ на вечерашниот дуел со Словенија што воедно беше негов 1.000-ти во националниот дрес. Според официјалните ...
0
Спорт

Првиот дел од турнирот „Еден живот една љубов” во организација на Ракометната академија Вардар заврши успешно. Вкупно 40 екипи од генерациите 2000/01 и 2002/03 овие два дена се ...
0
Спорт

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа е на чекор од главниот турнир на Австралија Опен, откако во второто квалификациско коло славеше против Унгарката Далма Галфи во два сета. Ѓорческа ...
0
Спорт

Викендов стартува најмасовниот ракометен турнир во Македонија. Трета година по ред, Ракометната академија Вардар го организира зимскиот турнир за младински категории „Еден живот една љубов”, на кој годинава ...
0
Спорт

Македонската ракометна репрезентација со победа го почна Светското првенство во Франција, откаки денес во Мец го совлада Тунис со 34-30 (13-14) во меч со неверојатно добар финиш на ...
0
Спорт

Виктор Димков е производ на Вардаровата школа. Овој фудбалер кој што низ есенскиот дел настапуваше за младинците, во моментов тренира со првиот тим на „црвено-црните“ заедно со уште ...
0
Спорт

Најдобрата македонска тенисерка која е дел од ТК “Теннис Парк”-Скопје, достигна голем успех во историјата на македонскиот тенис. За прв пат, македонска тенисерка со победа на еден Грем ...
0
Спорт

Голем успех за нашата најдобра тенисерка Лина Ѓорческа, која одигра фантастичен тенис и славеше  против Американката, Саша Викери со 2-1 во сетови (6-2, 3-6, 6-3). Со победата македонската тенисерка ...
0
Спорт

Натпреварите во организација на Ракометната академија Вардар се секогаш отворени за секој кој сака да навива за нашите најмлади ракометари. Тренерот најчесто е најсилниот мотиватор за добро одигран ...
0