Спорт

Спорт

Најопремениот фитнес центар, теретаната каде тренираат ракометарите и ракометарките на Вардар и други врвни спортисти, местото каде се најспремните фитнес инстурктори – фитнес центарот Cybex. Справите и реквизитите ...
0
Спорт

Вардар Јуниор лигата неколку пати месечно на едно место собира мноштво талентирани момчиња и девојки. Нивниот талент и пожртвуваност во играта го препознаваат и стручните лица од Ракометната ...
0
Спорт

Тенискиот клуб „Теннис Парк” при СЦ Јане Сандански со огромно задоволство ги известува сите љубители на тенисот дека два од отворените терени веќе можат да се користат. Четирите ...
0
Спорт

Викендов започна пролетниот дел од сезоната во Вардар Јуниор Лигата. Се одиграа шест натпревари, на кои беа забележани интересни резултати. Во Генерацијата 2006 година се одиграа три меча. ...
0
Спорт

Валентина Радуловиќ, е меѓу најпрепознатливите спортски имиња во македонскиот женскиот ракомет. Поранешната ракометна репрезентативка и победник на лигата на шампионите, со големо интернационално искуство, денеска работи со најмладите ...
0
Спорт

После стартот на пролетниот дел на четирите генерации на Вардар минатиот викенд, во овој викенд со обврски кон своите шампионати почнуваат уште две младински категории. Станува збор за фудбалери ...
0
Спорт

Во Вардар Јуниор лигата се радуваме на секој добар резултат и добра игра на нашите екипи. Тоа е одраз и на трудот на тренерите кои ги учат момчињата ...
0
Спорт

Од оваа недела стартува новоформираната група со последната дисциплина во аеробик центарот при СЦ „Јане Сандански”. Total Body Workout е метод кој ќе ви помогне да ја достигнете ...
0
Спорт

Фудбалската Академија на Вардар со нова локација во населбата Аеродром, на теренот на АМС покрај СЦ Јане Сандански. Дојдете и запишете го вашето дете во Фудбалската Академија која ...
0
Спорт

Викендов на терените на „Теннис Парк” при Спортскиот Центар „Јане Сандански” се одигра турнир во Зелен тенис за јуниори и јуниорки до 11 години. Турнирот започна в сабота ...
0