Македонија

Македонија

Сообраќајот на патниот правец  А3 Прилеп – Битола – Ресен преку обиколница Битола е во прекин поради свлечиште кое е расчистено. Како што соопшти Автомото сојузот на Македонија, ...
0
Македонија

„Јас внимавам“ е новата кампања на ОКТА во соработка со Министерството за внатрешни работи насочена кон зголемување на свесноста за подобрување на безбедноста во сообраќајот. Секој месец ќе ...
0
Македонија

Во организација на народниот правобранител, Граѓанската иницијатива за воведување на заедничко и одговорно родителство по развод и Првата детска амбасада во светот „Меѓаши“ и со поддршка на Националниот ...
0
Македонија

Денес е среда, 22 март 2017 година, 81-иот ден во годината. Сонцето изгреа во 05:29, а ќе зајде во 17:51 часот. Денот ќе трае 12 часа и 22 ...
0
Македонија

Ова е трета година по ред како ТАВ Македонија го добива престижното признание на,,Скајтракс’’ – Светски аеродромски награди, рангирајќи го ,,Александар Велики’’ меѓу десетте најдобри во Источна Европа ...
0
Македонија

43-от Меѓународен саем на мебел, опрема за домаќинства и јавни објекти, репроматеријали и машини за индустријата на мебел – МЕБЕЛ 2017 започнува на 21-ви и ќе трае до ...
0
Македонија

ТАВ Македонија најавува дека германската нискобуџетна авиокомпанија  Eurowings, дел од  групацијата Lufthansa, ќе почне да лета на релација Скопје-Минхен од 31. Октомври 2017, поврзувајќи ги патниците од аеродромот ...
0
Македонија

Кога своевремено Српската Православна Црква го поканила Рускиот Патријарх Алексеј Први, тој одбил да слета во Белград, слетал во Охрид. На 25 мај 1962 година прво што сторил ...
0
Македонија

Денес е среда, 15 март 2017 година, 74-иот ден во годината. Сонцето изгреа во 05:41, а ќе зајде во 17:44 часот. Денот ќе трае 12 часа и 03 ...
0
Македонија

Под силно полициско обезбедување, денеска продолжува судењето за хоророт во кумановската Дива Населба. На судењето во понеделникот на обвинителна клупа седнаа тројцата обвинети во случајот, Лирим Демири, Хајруш Авдија ...
0