Вести

Свет

Хрватска денес за зафати снежно невреме кое ги блокираше улиците и во целост го отсече централниот дел од Далмација. Според извештаите од Хрватскиот автоклуб од 15:50 часот поради ...
0
Религија

Православните верници во јануари го прославуваат Богојавление како еден од 15-те најголеми христијански празници. Според христијанската традиција, Христос кога наполнил 30 години, дошол на реката Јордан за да ...
0
Свет

Во операцијата на турската полиција е приведен извршителот на крвавиот напад на новогодишната ноќ во клубот „Реина“ во Истанбул, Узбекистанецот Абдулгадир Машарипов, кој уби 39 и повреди 66 ...
0
Спорт

Радост, насмевски, славење, но и солзи, силни дуели, вешти надигрувања и страст видовме на првиот дел од зимскиот турнир „Еден живот, една љубов” во организација на Ракометната академија ...
0
Економија

Хотел Руссиа е најдобар избор за организација на конференции или бизнис настан. Освен пространата сала опремена на највисоко ниво, на располагање на организаторот му стои квалитетна аудиовизуелна и ...
0
Економија

Магазинот Форбс ја претстави листата со најбогатите за 2016 година. САД се земја со најголем број милионери, зад неа е Кина, додека во Европа првото место го делат ...
0
Црна хоника

Експлозија на плинска боца предизвикала пожар во куќа на улицата „Пореч“ во Битола. Од Територијалната против пожарна единица-ТППЕ информираат дека пожарот се случил доцна синоќа и притоа интервенирале ...
0
Свет

92 годишна жена е пронајдена во валкан и запуштен подрум во Гуагжу во Кина, во уште полошо и валкано издание и тоа заклучена. Била скелет, бидејќи со месеци ...
0
Свет

Софија Ражнатовиќ, вонбрачната ќерка на покојниот Аркан, која дојде на 17-годишниот помен на татка си, за прв пат прозборе за медиумите, за својот татко, својот живот и односот ...
0
Свет

Фаталната Србинка, Драгана Михалковиќ, е обвинета дека извршила двојно убиство на британски пенизонери. Како што дознава српскиот Курир, 45-годишната Драгана им приредила и телесно и духовно патење на ...
0