Вести

Црна хоника

Страшна сообраќајна несреќа се случила вчера во центарот на Скопје на раскрсницата на улиците „Димитрија Чуповски” и булеварот „Св. Климент Охридски“. Според очевидците кои се нашле на местото ...
0
Црна хоника

Вистински хорор се случил утринава во Неготино, кога четиригодишно дете било нападнато и искасано од две големи кучиња на улица, пред нивниот двор. Со голем број повреди, целото ...
0
Македонија

Сообраќајот на патниот правец  А3 Прилеп – Битола – Ресен преку обиколница Битола е во прекин поради свлечиште кое е расчистено. Како што соопшти Автомото сојузот на Македонија, ...
0
Свет

Доналд Трамп во Белата куќа се сретна со возачите на камиони, а за мала забава на јавноста тој влезе во еден од камионите и седна зад воланот, по ...
0
Македонија

„Јас внимавам“ е новата кампања на ОКТА во соработка со Министерството за внатрешни работи насочена кон зголемување на свесноста за подобрување на безбедноста во сообраќајот. Секој месец ќе ...
0
Спорт

Најопремениот фитнес центар, теретаната каде тренираат ракометарите и ракометарките на Вардар и други врвни спортисти, местото каде се најспремните фитнес инстурктори – фитнес центарот Cybex. Справите и реквизитите ...
0
Свет

Ракетите ќе бидат изложени на Воениот музеј на Калемегдан  Лансирната рампа и ракетите кои го соборија “невидливиот“ F-117 за време на бомбардирањето на НАТО во 1999 година на ...
0
Економија

По неколку неделниот пад, ценат на нафтата на светските берзи почна да се движи во нагорна линија по информацијата за намалувањето на државните резерви на САД. Американската лесна ...
0
Црна хоника

Вчера во 12 часот и 30 минути во Скопје, во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ бил донесен 24-годишниот А.Ј. од Скопје со убодна рана во пределот на грбот, ...
0
Религија

Ова утро во утринската програма на Телеканал А1 гостин беше отец Димитар Крцев кој за прв пат проговори јавно за првото чудо кое се случило благодарение на Иконата ...
0