Музика

Музика

На 25-ти Февруари во Скопје за првпат доаѓа техно великанот, шпанскиот суперстар диџеј Пако Осуна. Пако е еден од најбараните и најреспектираните светски диџеи во моментов, а свој ...
0
Музика

Оваа сабота директно од центарот на Скопје во клубот Епицентар, хрватскиот DJ Eddy Ramich за сите клабери подготвува одличен диџеј сет. На полноќ љубителите на клупска музика ќе ...
0
Музика

Љубителите на хаус и техно музика овој петок во Епицентар ќе има настап познатиот диџеј Martin Buttrich. Тој е вистински чудотворец од продуцент и ДЈ чија кариера е ...
0
Музика

Во петок на 20-ти јануари во клубот Епицентар гостува светски познатиот продуцент и диџеј, Monoloc кој доаѓа од Франкфурт, Германија. Љубителите на градските забави ќе имаат можност да ...
0
Музика

Најпознатата и најубавата македонска песна во џез изведба на англиски и шпански јазик. Звучи фантастично и ќе ве натера да ја слушате одново и одново. Сите музичари се ...
0
Музика

Драма со среќен крај! Вака на кратко може да се опише тоа што синоќа се случуваше во вилата на Цеца во Белград. Имено, во вечерните часови, додека целото ...
0
Музика

Змејко и Дио ви ја претставуваат новата песна “МРТВО ПОЛЕ”. Змејко досега има издадено повеќе соло теми, како „Оставам сè“, „Сами сме оставени“, „Позитива“, „Ти си ти“, „Омега“ ...
0
Музика

Драган Величковски – Тајзи освен што денеска роденденски ги дувна свеќичките на тортата, реши своите фанови да ги почасти со уште една нова песна. „Афтер“ е дело на ...
0

Иновативните млади артисти Тракер и Јоцифер познати како дуо групација ЕКСЦЕС ви ја претставуваат новата песна насловена како „Милион“. Ексцес најавуваат албум во 2017та година. Исто така ни ...
0
Музика

Радио 106 од Битола и оваа година ќе ги прогласи најдобрите артисти и нивните изданија од светската музичка сцена во големо шоу. 106-ка започна со овој амбициозен проект ...
0