Филм

Филм

Сѐ уште не знаеме кој го убил Скоти Локхарт, но премиерата на третата сезона на „Афера“ е зацртана, а Pickbox има ексклузива за серијата, па така таа мистерија ...
0
Филм

За прв пат во регионот дистрибутерската и продуцентска куќа „Катавеј“ почнува со нов иновативен дистрибутивен модел наречен festival to date. Станува збор за премиерно прикажување филмови истовремено на ...
0

Францускиот филм „А ФОНД“ на режисерот Николас Бенамоу се очекува да се проектира во киносалите во франција на 21 декември годинава. Главната локација на снимањето се случуваше токму ...
0
Филм

Витеа чај наместо ракија за Миле, Атлантис чоколадна бонбона за вишиот инспектор, чаша со Цевитана за освежување во ресторанот на хотелот, ова се сцени од новата македонска ситком ...
0
Филм

Не мораш да бидеш гениј за да сфатиш дека новата динамична драма Скорпион (Scorpion) што се прикажува наPickbox е генијална. Или дека главниот лик Волтер О‘Брајан е гениј. Серијата ...
0
Филм

На Pickbox премиерно пристигнува врвната криминалистичка драма за њујоршкото подземје во која главниот актер е еден бизнисмен, кој својот добро посетен ноќен клуб го користи како параван за ...
0
Филм

Зимските празници се вистинско време за починка, за препуштање на фантазијата и за претерување со анимирани деликатеси. Некој ќе рече дека Божиќ не е Божиќ без филмот Сам ...
0
Филм

Пред неколку дена низ светот е пуштена информација дека ќе се снимаат нови „Ѕвездени патеки“, а љубителите на оваа култна серија сè уште не се созедоа од радост. ...
0
Филм

Pickbox за есента подготви одлични ексклузиви, премиери и хит-серии – Фарго со Били Боб Торнтон, новата сезона на научно-фантастичниот деликатес Животно семе со Хали Бери и опасните Викинзи, ...
0