Магазин

Музика

Скопскиот алтернативен рок состав „Визија“ неодамна го објави својот прв албум насловен „Гласно!“. Албумот за прв пат беше претставен со концерт во Младинскиот културен центар во Скопје, а ...
0
Филм

Биографијата на Един Дервишхалидовиќ е сведоштво за бурниот живот на Балканот, во кој освен војни, постојат и некои убави врски. Документарниот филм „На средина“, кој во неделата навечер ...
0
Останато

Цел на програмата: Оваа забавна програма пред се има едукативен карактер бидејќи за време на истата предвидено е да се совладаат основните новинарски правила и кодекси на однесување ...
0
Магазин

Некогашниот шпион и еден од обвинетите за организирање на атентатот на Слободан Милошевиќ Југослав Петрушиќ во емисијата „Во центар“ на Васко Ефтов ги изнесе своите аргументи и тврди ...
0
Останато

Како произлезе идејата за школата за водители? Цеце: Ќе се сложите дека убавите работи секогаш се случуваат спонтано, па така дојде и поканата од Даста академијата… сметам дека ...
0
Музика

Скопскиот алтернативен рок бенд Визија објави спот за песната „Гласно!“, од истоимениот албум кој во декември минатата година беше концертно промовиран во Младинскиот културен центар. Автор на видео ...
0
Останато

Френдзанија Томпсон (19) студентка на Блин Колеџот во Тексас, во намера да почне кариера во светот на модата, сакаше да направи сет фотографии на желелезничката станица и токму ...
0
Магазин

Таа повеќе е соблечена отколку облечена на своите објави по социјалните мрежи. Најпровокативната американска старлета Амбер Роуз позната е по тоа што постојано објавува провокативни фотографии. Таа повеќе е соблечена ...
0
Музика

Ви препорачуваме овој викенд да го започнете во Скај Бар. На осмиот кат од хотелот Руссиа е сместен еден прекрасен амбиент кој преку ден овозможува мир и опуштеност, ...
0
Музика

Група млади момци ви претставуваат квалитетен рап со квалитетен спот. Тие најавуваат уште многу нови проекти и се подржани од многу големи рап групи во Македонија па би ...
0