Кујна

Кујна

Во рибата и другите морски специјалитети не мора нужно да уживате некаде покрај море. Изберете кој морски специјалитет сакате да дегустирате и пробајте некој од рецептите во ресторанот ...
0
Кујна

Ресторанот во Хотел Руссиа не е само уште едно место за јадење, туку и место каде штo ќе уживате во прекрасниот амбиент. Овде се служат добро избалансирани порции ...
0
Кујна

Дали ги пробавте палачинките кои за вас ги подготвуваат нашите мајстори во кујна? Посебно за празникот Масленица, во ресторанот во хотел Руссиа имате можност да вкусите неколку видови ...
0
Кујна

Да ѝ посакаме добрeдојде на долгоочекуваната пролет, со полна уста палачинки! Ви најавуваме Недела на палачинки и Масленица во Hotel Russia & Spa! Масленица е најстар руски народен ...
0
Кујна

Денес ви преглагаме еден десерт кој е екстремно лесен за подготовка. Ова е најдобриот свеж, вегански сладолед кој некогаш сте го пробале! Но има мал проблем. Навистина е ...
0
Кујна

По напорните тренинзи, ракометарите и ракометарките на Вардар често можете да ги забележите во ресторанот во хотел Руссиа. Тие уживаат во рецептите на нашите мајстори во кујна, од ...
0
Кујна

Додека вашите деца се забавуваат во игротеката со дадилки кои воедно се дипломирани педагози, вие опуштете се во кафе-барот „Бајка” со топли напитоци и уживајте во пријатна атмосфера. ...
0
Кујна

Потребна ви е енергија за да го поминете остатокот од денот? Ве чекаме во ресторанот на хотел Руссиа на највкусната, неодолива, богата со хранливи состојки, Спорт салата. Една ...
0
Кујна

Македонската храна е скриено богатство и заслужува поголемо внимание. Ова е насловот на блогот што го објави Лишаи Кауфер, ПР косултант за храна и пијалаци, на агрегаторот за вести ...
0
Кујна

Американката Ерин Стим Чиз, сподели една необична фотографија на својот Фејсбук профил и според таа фотографија, таа сфатила што значи рак на дојката и си го спасила животот. ...
0