Archives by: Кирил

Кирил

Кирил Posts

Љубов и секс
Дали имате премногу секс или премалку? Проблемот е во тоа што имаме се помалку време за да поминете квалитетно време со партнерот, на сето тоа додадете го стресот, ...

Живот
Љубителите на мега популарната турска комедија „Вљубениот ерген“ сигурно со нетрпение го чекаат моментот кога главната хероина Дефне ќе му ја открие вистината на Омер дека во фирмата ...

Живот
Губењето на мирисот не значи дека тоа директно предизвикува смрт, но може да биде ран знак. Луѓето кои делимично го изгубиле сетилото за мирис или дури целосно се ...

Црна хоника
Страшна сообраќајна несреќа се случила вчера во центарот на Скопје на раскрсницата на улиците „Димитрија Чуповски” и булеварот „Св. Климент Охридски“. Според очевидците кои се нашле на местото ...

Видео
Иако работата им е непредвидлива, честопати на работ на ризик и опасност, жените во елитни униформи застануваат рамо до рамо со мажите и во најтешките полициски акции.Запознајте ги ...

Црна хоника
Вистински хорор се случил утринава во Неготино, кога четиригодишно дете било нападнато и искасано од две големи кучиња на улица, пред нивниот двор. Со голем број повреди, целото ...

Македонија
Сообраќајот на патниот правец  А3 Прилеп – Битола – Ресен преку обиколница Битола е во прекин поради свлечиште кое е расчистено. Како што соопшти Автомото сојузот на Македонија, ...

Свет
Доналд Трамп во Белата куќа се сретна со возачите на камиони, а за мала забава на јавноста тој влезе во еден од камионите и седна зад воланот, по ...

Македонија
„Јас внимавам“ е новата кампања на ОКТА во соработка со Министерството за внатрешни работи насочена кон зголемување на свесноста за подобрување на безбедноста во сообраќајот. Секој месец ќе ...

Спорт
Најопремениот фитнес центар, теретаната каде тренираат ракометарите и ракометарките на Вардар и други врвни спортисти, местото каде се најспремните фитнес инстурктори – фитнес центарот Cybex. Справите и реквизитите ...