Archives by: Томи

Томи

Томи Posts

Спорт
Во Лигата на шампионите се комплетираше 4.коло каде се случија неколку изненадувања. Легија и Реал Мадрид, во Варшава, одиграа спектакуларн меч, за жал без присуство на публика, а ...

Живот
Стресот, нездравата исхрана и брзиот живот значително допринесуваат за еден од главните причинители на смрт во 21 век. За среќа постојат начини симптомите на време да се препознаат ...

Македонија
Три деца на возраст од 11 и 12 години биле затруени од енергетски пијалаци – соопшти МВР. Вчера попладне тројцата малолетници биле однесени на Детската клиника при Клиничкиот ...

Македонија
Времето денеска ќе биде сончево и посвежо, со мала локална облачност и со умерен, долж Повардарието засилен северен ветер. Температурата ќе се движи од 6 до 16 степени. ...

Култура
Православните верници денеска го чествуваат Свети Лука, празник кој не е толку комеријализиран, но е слава и именден на многумина. Во списите на старогрчки и црковнословенски јазик тој светец ...

Виц на денот – Трпе и внуците
Едвај успеал некако Трпе да ги собере внуците кај него дома: – Слушајте деца, еден ден, ако умрам, сакам на гробот да ми поставите ви-фи рутер. – Зошо ...

Македонија
Македонскиот бренд за женски и детски хулахопки и чорапи со специјален, тематски дизајн и пакување на своите производи се вклучува во поддршката на иницијативата за помош на бездомните ...

Спорт
Децата од Вардар Јуниор лигата, во школата „Војнисон” во Кичево не учат само ракометни вештини и техники, учат и како да помагаат на помалите. Ангела Стојкоска (16) и ...

Економија
Новата линија Скопје – Хановер со Виз ер од скопскиот аеродром Александар Велики почнува в понеделник, 31 октомври, заеднички соопштија денеска ТАВ Македонија, аеродромскиот оператор и Виз ер, ...

Спорт
ТК Теннис Парк има своја детска школа каде дечињата може да тренираат во група или индивиудално. Врвните тренери кои се дел од тенискиот клуб се и тренери на ...