Archives by: Александар

Александар

Александар Posts

Фчерашни новости
Лидерот на Партијата на неопределените со своја платформа нуди решение за исходот на изборите. Климе Охритски повторно со свое обраќање во новата епизода на „Фчерашни новости“, која по ...

Економија
Во однос на нафтоводот којшто ја поврзува ОКТА АД – Скопје со Рафинеријата во Солун, Хеленик Петролеум Групацијата ја даде следнава изјава: „Вардакс С.А., нашата подружница, која што ...

Љубов и секс
Пронаоѓањето на совршениот кондом за вас и вашиот партнер знае да биде предизвикувачко. Како и да е, зголемете ја сензитивноста и возбудата со тоа што ќе ги споделите ...

Спорт
Првиот дел од турнирот „Еден живот една љубов” во организација на Ракометната академија Вардар заврши успешно. Вкупно 40 екипи од генерациите 2000/01 и 2002/03 овие два дена се ...

Музика
Во петок на 20-ти јануари во клубот Епицентар гостува светски познатиот продуцент и диџеј, Monoloc кој доаѓа од Франкфурт, Германија. Љубителите на градските забави ќе имаат можност да ...

Занимливости
Игротека “Бајка” изобилува со разновидни реквизити и играчки како мали фудбалчиња, трамполина, базен со топчиња, замок и уште многу други кои пред сé се апсолутно безбедни за вашите ...

Здравје и убавина
Масажа за парови е една од услугите кои ги нуди Спа Центарот Anne Semonin во хотел Руссиа. Двајца се масираат во иста просторија истовремено. Тоа можат да бидат ...

Занимливости
Уште еден дочек на Нова Година, но овој пат на православната Нова Година. „Сенатор бенд“ се задолжени за забавата вечерва во Скај Бар во хотел Руссиа. Два различни ...

Спорт
Викендов стартува најмасовниот ракометен турнир во Македонија. Трета година по ред, Ракометната академија Вардар го организира зимскиот турнир за младински категории „Еден живот една љубов”, на кој годинава ...

Економија
Од Хеленик Петролеум велат дека чекаат на зелено светло од Владата да го стават нафтоводот во функција, а од Министерствата не знаат каде е застојот. Неколку дена, откако ...